Page 23 - ATA YAYINCILIK 1. Sınıf Gıcır Gıcır Hafta Sonu Ödevlerim Tüm Dersler
P. 23

1 1    Sınıf                                  Paralarımız





           A.  Aşağıdaki soruları görsellere göre cevaplayalım.


                         4 TL







                                                                           8 TL
                                                     6 TL

                ●  Bir kalem, bir dondurma alırsanız kaç lira ödersiniz?                                   12 TL









                ●  Bir makas, bir cetvel alırsanız kaç lira ödersiniz?









                ●  Bir kalem, bir makas alırsanız kaç lira ödersiniz?










                                               Yandaki paraların hepsi ile bir ürün alacaksı-
                                               nız. Hangi ürünü alırsınız?










                                               Yandaki paranın 20 TL olması için kaç tane 1
                                               TL’ye ihtiyaç vardır?











              2                                                               2. Dönem 20. Hafta Hayat Bilgisi Ödevim
                                                               3540
   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28